Toyota Avensis Verso - malý ďábel na kolech

18. srpna 2005 v 23:29 | management |  Oddechové chvilky
Tak jsem se konečně po roce dohrabal k tomu zajet se někam podívat na auto. Akce proběhla skoro až moc rychle a k mému překvapení jsem zjistil, že sedím v Toyotě Avensis Verso a říkám si: "kruci, kruci, to jede opravdu dobře". Aby také nejelo. Doteď mi není jasné jak to toho sice skvělého, ale v zásadě normálně vypadajího automobilu Toyota poskádala 245 koní(180 kW)!

První jízda sice připomínala jízdu s autoškolu. Určitě to znáte: jak se řadí, kde je zpátečka apod. Mimochodem zpátečka je tu stejně jako na některých Renaultech nebo Fordech. než jsem si to uvědomil tak jsem na jedničku několikrát popojel kupředu.

Další drobné překvapení byl plyn. Pro rozjezd je ho třeba docela hodně. Opět než jsem se sladil s potřebami auta, několikrát mi chcíplo. Asi jsem se tvářil provinile jako malý kluk, ale toto auto opravdu jede nějak jinak než ajkékoliv kterým jsem dosud jel. Zvlášť první rozjezd v kopci mě naplnil obavami. Představte si, že v tomhle autě na plyn dupnete jen maličko víc. Výsledek se dostaví okamžitě.
Věřte mi, můžete si tím být jisti.

Další překvapení byla samotná jízda. Auto nevyvolává dojem prudké akcelerace. Tedy rozhodně jsem se necítil jako kosmonaut zatlačený do sedačky. Na druhou stranu akceleruje neuvěřitelně plynule a dlouho.

Co mě ovšem zarazilo je subjektivní pocit, že účinnost brzd je menší než třeba v Renault Megane nebo Laguně. Ovšem zdali ze stejné rychlosti, na to se mě neptejte :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama