Několik zajímavostí o Google

25. září 2005 v 23:16 | management |  Internet a portály
Jen rychle několik zajímavostí.
Po kroku Google do oblasti tištěné reklamy přichází krok ve směru k dalšímu mediu: TV. Modří a ti kdo znají služby Google již dávno vědí. Zatím je vše ve stádiu příprav a hledání managera příslušné divize.
Mimochodem pokud jste právě někde poblíž San Franciska, umíte česky (což předpokládám, jinak by jste si tohle asi nepřečetli), tak bude v Mountain View vítáni. Není to zajimavé? :-)

A ještě pár "funny" čísel o Google.
1. Google v tuto chvíli má více otevřených pozic (tedy volných míst, která by rád obsadil) než kterýkoliv z českých portálů zaměstnanců.

2. Měřeno obratem dosahuje 1 zaměstnanec Google asi 10 až 25 násobku produktivity zaměstnanců český portálů. Měřeno ziskem by to bylo o něco méně (odhadem dle veřejně dostupných čísel asi 5 až 12 násobku).

Udělejme si takové přirovnání, aby bylo lépe vidět co to znamená.

Představte si, že máte běžné auto a jedete po D1. Musíte řešit několik drobností. Především D1 není na 200 km/hod úplně optimální a narazit někde na policejní radar je to nejmenší co se vám může přihodit.
Současně s vámi ale vyjede Google auto. Jeho konstrukteři a i řidič, jsou nuceni řešit zcela jiné problémy než vy. Prvním z nich je aerodynamický třesk, kterému se Google auto nevyhne. Další je vůbec otázka zdali se ještě jedná o jízdu nebo přízemní let. Toto auto by totiž jelo rychlostí kolem 2 až 4 machy.
Uznejte, že na policejní radar je to DOST rychlé auto.
Tato rychlost, ale není malá ani pro letedla. Pokud by jste chtěli inovovat vaše auto jedoucí 200 km za hodinu na něco čímž by jste Google "auto" dostihli, bylo by nejlepší volbou zakoupit nějaký SR-71 Blackbird, dosud nejrychlejší seriově vyraběný letoun.
I tak by se mohlo stát, že by se Google mohl pohybovat tak o 1 mach rychleji. Hezká představa, což? Můžu vám garantovat, že ze země vám to jako taková rychlost nepřijde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 25. září 2005 v 23:54 | Reagovat

Sorry, prosím o poněkud konstruktivnější komentáře.

2 jirik jirik | 26. září 2005 v 0:55 | Reagovat

Jak se meri produktivita zamestance portalu? Obratem spolecnosti a ziskem? Nebo programator google sedi v praci 10x dele nez programator seznamu? Je produktivita zamestnance ostrahy Tesca 50x vyssi nez pani novakove u nas ve smisenem zbozi?

3 Petr Petr | 26. září 2005 v 7:54 | Reagovat

Jsou to funny čísla a v textu je na to upozorněno.

Ano, obávám se, že v Tescu budu produktivita paní Novákové vyšší než ve večerce "za rohem".

A nebude to tím, že by v Tesco seděla násobně déle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama