Novinářská latina

3. září 2005 v 17:17 | management |  Internet a portály
Teprve Internet začíná ukazovat jak s onou novinářskou objektivitou bude. Ne, nechci teď házet všechny do jednoho pytle, ale za poslední týden jsme toho viděl tak nějak už moc.

Posuďte sami. Na POOH vyšel nádherný článek Géniové z idnesu. Ač na této fotce dle iDNESu pošťáci evakuují lidi z New Orleans , jinde na stejné fotce dělají něco úplně jiného. Pokud toto není úlet, tak už nic.

Kam se proti tomu hrabe jinak šeď našich zpravodajství na Internetu, aneb kdo od koho opisuje? Novinky od iDnes od Novinek? Pravade je taková, že to všichni převzali kretivně ze zpravodajství ČTK. Prostě doslova a do písmene. Dokola napsali nějakou svoji omáčku a to byla celá "přidaná hodnota", kterou tomu dali. Pokud se podíváte na Atlas nebo Lidovky, i zde kreativita tvůrců zahálela a metoda "cut&paste" slavila úspěch.

Abych zase všem nekřivdil. Na iDnesu jsem se aspoň měl šanci dozvědět v čem to zdražování asi bude:

Podle mluvčího Benziny Václava Louly je impulsem pro zdražování růst cen na rotterdamské burze. -
více zde


Jinde to ČTK to ČTK nenapsala, tedy čtenář laskavě promine. Konečně jistě sleduje dění kolem dost pečlivě na to, aby jste v tu chvíli pochopili, že vítr vane z Rotterdamu.
Co si pak člověk má myslet o následujícím?
Když se podíváte do komentářů pod článkem na POOH, najdete tam text, který někdo zkopíroval z Novinek.cz: Záchranářka Lee Bemboomová nese 11 měsíčního chlapečka Jahona Bembooma k autobusu odvážející postižené z New Orleans.
Jak vidíte, ČTK to sice nepopírá, paní ovšem jako záchranářka moc nevypadá a zdá se, že zde to není chlapec ledajaký, ale je to její syn. Tak komu teď věřit? Oboum? Novinkám? ČTK? Nikomu?
Težko říct co si myslet a těžko říct co si myslet o relevanci hledání na Novinkách. Když už Seznam má svůj fulltext, možná by ho mohl začít používat. Původně jsem jím hledal Lee Bemboomovou , ale to se nezadařilo. Zadal jsem tedy slovo Centrum.cz a ejhle, zdá se, že "Pravda o Centrum.cz" je zcela jiná než jsme si dosud všichni mysleli :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama