VyVolení velcí bratři

2. září 2005 v 20:57 | management |  Internet a portály
Když Centrum začalo prohlašovat, že na vyvolené přijde víc jak 100 000 lidí za den, nevěřil jsem. Jaká chyba! Klobouk dolů, něco takového jsem nečekal. Jak se opět potvdilo, odborník na davové manie opravdu nejsem. Přitom princip je tak jednoduchý.

Ale nejde o princip, jde o něco trochu jiného. Až dnes jsem viděl kousek z VyVolených na Primě. Něco tak morálně otřesného jsem neviděl dlouho před tím. Když budu přehánět, přišlo mi to jako "dětská verze" nějaké hry budoucnosti, které jsme dosud mohli vidět jen ve sci-fi filmech. Civilizace již neexistuje, hory barbarů se baví tím, že jeden zabíjí druhého. Ne, tak daleko se to nedostalo a nedostane. Ale jak daleko je něco jako vyvolení od boje dvou gladiátorů uprostřed římské arény?

Možná jsem moralista a nemám pochopoení, že pro sledovanost tu udělá kdokoliv cokoliv. Konečně je to jeho svobodná volba, stejně jako volba těch kdo se to klece nechají zavřít a i těch, kteří se na to dívají. A na druhou stranu asi i obraz společnosti. Bohužel. A je úplně jedno zdali se to jmenuje VyVolení nebo BigBrother, zdali to dělá Prima nebo Nova a nebo někdo úplně jiný...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama