Eric Schmidt: šéf Google

4. října 2005 v 20:14 | management |  Svět businessu
Se jménem Eric Schmidt, CEO společnosti Google se asi budeme střetávat stále častěji. K jeho jménu a profesní zkušenosti se pojí řada jmen významných technologických společností. Pojďme se podívat kdo Eric Schmidt je.

Obrázek: Nahoře Eric Schmidt - Google CEO, dole zleva Sergey Brin aLarry Page, zakladatelé Google.
Eric Schmidt se narodil v roce 1955, vystudoval Princeton University a University of California Berkeley (electrical engineering a computer science).

Mimo jiné je původním autorem dnes poměrně dosti známé unixové utilitky lex. Kdo by to řekl? Ano, je to on. Nicméně jeho rozsáhlé znalosti technologií a businessu kolem nich pochází i odjinud.

Xerox Palo Alto Research Center (PARC), které je známé vynalezem grafického uživatelského rozhraní, bylo prvním významným místem kde Eric Schmidt působil. Následovaly již téměř legendární Bell Laboratories a společnost Zilog.

Možná si také vzpomínáte na nástup jazyka Java. Společnost SUN byla jeho dalším působištěm. Zde měl Eric Schmidt později v pozici CTO na starosti nejenom Javu a internetovou strategii SUNu.Tedy poměrně technologicky zajímavé oblasti na které pak navázal v Google.

Pak v letech 1997 až 2001 pracoval pro Novell (jakožto CEO).

V roce 2001 usoudili zakladatele Google, Larry Page a Sergey Brin, že je třeba intenzivně podpořit další růst společnosti a rozhodli se vzdát části svých rolí. Tím správným člověkem se ukázal být pravě Eric Schmidt. Jeho úkolem bylo zajistit potřebnou infrastrukturu, která by umožnila společnosti další rychlý růst, ale i zajistit kvalitu služeb a každodenní chod společnosti. To vše spolu úzce souvisí.

V té době již měl za sebou Eric Schmidt 20 let zkušeností z oblasti strategii, technologického rozvoje služeb a produktů na Internetu a nejen těch. I tato zkušenost dala Google ducha a energii, která stojí za jeho raketovým růstem. Zkušenosti jsou prostě k nezaplacení.

A že nejenom ty, on tom svědčí dnešní den, kdy na společném setkání s šéfem SUNu, Scottem McNealym v Computer History Museum ohlašují společné záměry Google a SUNu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama