Ze SuSE odchází po 13letech zakladatel společnosti

12. listopadu 2005 v 9:59 | Petr Šnajdr |  Svět businessu
Dva roky od převzetí SuSE Novellem, odchází z Novellu jeden ze zakladetalů SuSE. Novell, který se chce soustředit na Linux a Open Source projde radikální restrukturalizací během níž přijde o práci 10% zaměstnanců. Někdejší veleúspěšná firma nemůže stále chytit ten správný směr a jaká bude její budoucnost je nejisté.

Nejedná se o žádnou novinku. Celý proces začal se vstupem Windows NT na trh a Novellu se ho nejenom nepodařilo zadržet, ale začal poměrně zásadně vyklízet své někdejší pozice a mizet z výsluní. Nepomohla ani nová verze OS založená na IP, adresářové služby a ani nic dalšího co by dostalo Novell opět na výslunní a to přesto, že některé jeho produkty jsou špičkou ve svém oboru.

Jako touncí, který se stébla chytá, se Novell obrátil k Linuxu a Open source. V roce 2003 koupil Ximian, velice zajímavou firmu se zajímavými produkty pro Linux z oblasti destopu a groupware. V lednu 2004 pak dokončil (možná tehdy trochu překvapivou) akvizici SuSE, jednoho z neměckých distributorů Linuxu.

Po více jak 2 letech od této akvize odchází ze společnosti Heinrich Mantel, zakladatel SuSE. Důvodem prý je, že SuSE je po 13letech od doby co ji založil již zcela jinou společností.Alepoň tak odůvodňuje sám Mantel své rozhodnutí.
Zdali jeho odchod souvisí s restrukturalizací Novellu je otázkou. Od akvizice SuSE Novellem se jedná již o třetího člena managementu SuSE. V květnu odešel Richard Seibt, prezident SuSE a člověk odpovědný za EMEA. Minulý měsíc následoval vicepresident Petra Heinrich odpovědný za partnerské programy a služby. Mantel, který odchází nyní, byl jedním ze 4 zakladatelů SuSE.
Nynější restrukturalizace Novellu má ušetřit až 200 milionů dolarů a společnost se zaměří na Linux a Identity Management (Wikipedia).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama