Prosinec 2005

Google spolupracuje s Craigem Venterem, ale kdo je Craig Venter?

8. prosince 2005 v 23:21 | Petr Šnajdr |  Internet a portály
Pokud se vám zdálo, že největším ohrožením vašeho soukromí jsou RFID čipy, pokusy sledovat vaše chování na Internetu a další IT vymoženosti, zapomeňte na to. To co má v rukou Craig Venter je oproti těmto technologiím směšné jako dřevěný meč v rukou malého kluka.
Kompletní genetická informace syntetizovaného "viru" Phx-X174, který napadá bakterie Escherichia coli

Komentář k Aktuálně.cz

5. prosince 2005 v 12:54 | Petr Šnajdr |  Internet a portály
Po vzájemné a poměrně rozsáhlé komunikaci s panem Tomkem, šéfem Centrum.cz, jsem dospěl k těmto závěrům. Článek opomíjí některé věci, které je třeba vzít v úvahu a poněkud tak zkresluje skutečný stav. Jelikož pan Tomek byl nakloněn širší diskusi a jelikož mě toto téma opravdu zajímá, domluvil jsem se s Alešem Miklíkem, šéfredaktorem Lupa.cz na článku, který se pokusí objektivně a vyváženě sumarizovat vývoj Aktuálně.cz. Slibuji si od toho i to, že se tak i vy o Aktuálně.cz dozvíte třeba něco nového a zajímavého co třeba zatím nebylo publikováno. Ale nechme se překvapit.

Tak a pro dnešek konec blogu a hurá do práce :-)

Je Aktuálně.cz předem prohraná bitva? (druhá část)

4. prosince 2005 v 19:33 | Petr Šnajdr |  Internet a portály
Hodnotit cokoliv po prvním měsíci je extrémně obtížná věc a i poměrně přesnými údaji je těžké predikovat další vývoj. Obávám se však že doba překvapení již pominula.
Obrázek: Bitva u Salamíny

Je Aktuálně.cz předem prohraná bitva? (první část)

4. prosince 2005 v 19:33 | Petr Šnajdr |  Internet a portály
Spuštění Aktuálně.cz se možná stane jednou z nejvýznamnější Internetových akcí v roce 2005. Bylo překvapivé, rychlé, inovátorské a současně vyvolávalo spoustu otázek. Minimálně o smyslu budování vlastní redakce a zpravodajství bez zázemí papírového deníku. Jedná se o počin velice neobvyklý a je obtížné najít obdobný projekt, který by uspěl. Stejně snadná je ale i protiargumentace - všechno musí být někdy poprvé. Proč tedy ne čistě internetový deník?
Obrázek: počet návštěvníků (Cookies) serveru Aktuálně.cz v listopadu 2005

Nebezpečné choroby: dobré důvody

2. prosince 2005 v 20:57 | Petr Šnajdr |  Management
Jednou z opravdu zlých chorob, které mohou dostat lecjaký projekt do padové situace jsou tzv. "dobré důvody" proč něco nešlo. Jejich (na první pohled) objektivita, se snaží zamaskovat (mnohdy nevědomě) samotnou podstatu věci - že vše fuguje jinak než je očekáváno.