Oddechové chvilky

Několik tipů na Google Video

19. listopadu 2005 v 11:20 | Petr Šnajdr
Google Video je služba na níž můžete uložit svá videa, vyhledávat ve vybraných TV programech a další kousky. Ze služby se postupně začíná stávat docela dobrá hračka s kterou si člověk může dlouho vyhrát. Dílem je to i tím, že flash přehrávač je instantněji použitelný než původní řešení, dílem i to, že množství video obsahu začíná utěšeně narůstat.

Pojďme se podívat na pár tipů toho, co vše v Google Video je k nalezení.

Taky máte rádi Matrix?

21. září 2005 v 21:13 | management

No to jsou lidi

16. září 2005 v 19:34 | management
Došel mi dopis plný fotek z digitálního fotáku. Martin vyfotil jednu housenku na tisíc způsobů a pak ji rozeslal všem v okolí. A tak tato modřanská záhada rozlétla se světem a pod ní se skvěla otázka zdali někdo neví co je zač.

Tak když se zeptal, tak jsem i odpověděl. Zde je odpověď:

ahoj,
moc se v tom neorientuji takže mě ber s velkou rezervou :)

Ta housenka vypadá jako Manduca blackburni, taková velká můra. Bohužel to asi ona nebude. Ta totiž žije na hawaiji :) S velkou pravděpodobností se jedná o zástupce čeledi Sphingidae, zřejmě Acherontia, tedy Lišajovití. Nedokážu to říci s jistotou , ale mohlo by se klidně jednat o Archerontia atropos, tedy Lišaje smrtihlava. Pokud se jedná o barvu tj. zelená vs. hnědá, nepůjde o pohlavní dimorfismus, ale o pouhou jinou formu.

S ohledem na to, že k pohlavní diferenciaci dochází dle mého názoru až v pozdějších stádiích, myslím si, že zde ani pohlavní dimorfismus není možné najít.

Uspokojilo to Tvé touhy poznat co je ta housenka zač? :-)

Petr


Dlouho se nedělo a tak jsem se ozval zdali je se svoji housenkou spokojen. No, jeho odpověď mě zarazila: já si myslel, že si ze mně děláš srandu. No to jsou lidí :-D

Divný den

24. srpna 2005 v 23:39 | management
Dnešek nejde nazvat jinak než - DIVNÝ. Na benzínce na dálnici mě oslovil stopař, že mu ujela autobus, zdali bych ho nevzal. OK, tedy jsem nabral benzín, při pohledu na cenu pod 29 Kč za litr získal trochu optimistickou náladu a šel zaplatit. Když už jsem platil, otevřely se dveře a vstoupil Jan Rosák. pozdravil a postavil se na konec řady. Pokud očekáváte nějakoý další přiběh tak to je vše. Stopař už čekal u auta.
Cestou na Praha jsme diskutovali a tak jsme zjistili, že bydlíme nedaleko a taky jsem ho musel politovat , že mu jeho syn rozbil Lexus.To jsem zvědav kdy já svému synovi půjčím Lexus :-)
Mimochodem kdo někdy navštívl výrobní linky škodovky a uchvátili ho svou čistotou, tím jak jsou osvětlené apod. měl by navštívit výrobní linky na niž vzniká právě Lexus. Péče je tu mateřská, výroba extenzivní, dřevo opravdové a celé je to spíš obřad.

Cesta probíhala normálně. Až na to auto postavené nabok a napříč obouma pruhy. Naštěstí v protisměru, ale už méně šťastně asi pro jeho řidiče. Není mi jasné co řidič musel udělat aby se s tím autem na rovné silnici takto na bok vůbec postavil.

S těmi položenými boky to ale nebylo vše. Následovala ještě jedna motorka obklopená blikající policejnimi tak, že jsem si byl téměř jist, že tentokrát za něco zaplatím. Za rychlost, zapomenuté doklady. Pro jezce na té motorce by asi bylo opravdu lepší kdyby tu policie čekala na mé doklady. Bohužel její přítomnost měla jiný důvod.
Každopádně ani ten nebyl šikovný tak jako klučina, který takto zaparkoval Favorita viz. obrázek). Sice nevím kdy toto se stalo, ale aspoň přitom nebylo třeba sanitek. I když majítelé okolních aut asi právě radost také neměli.
Celý den pak uzavřel článek Patrika Zandla (Ničitelské alegorie), který mě utvrdil v tom, že dnes možná bylo líp zůstat doma, vzít si knížku a číst si.

Prokletí třetího auta

21. srpna 2005 v 19:35 | management
Dnes jsme jeli domů z Hypernovy a zkoušli co auto umí. Jelikož dosti pršelo, nešlo zkoušet žádné skopičiny na silnici a tak jsme zkoušeli kde co jiného. Včetně klimatizace. Chvilku bylo v autě neuvěřitelné vedro, pak najednou 18 stupňu, skla se mlžila a zase odmlžovala, no prostě binec.

Když jsem se blížil k domu, uvědomil jsem si ovšem jinou hrůznou pravdu. Že toto je další auto, které bude parkovat před domem. Na tom by nic nebylo, ale poslední dobu začíná být před domem docela problém zaparkovat. Není to sice jako ve městě, kde parkujete tu a tam o 50, 100 nebo více metrů od místa kde by se vám to zamlouvalo, ale na vesnici parkovat i o 20 metrů dál zamrzí. Rozhodně sousedy, a sousedy sousedů, a sousedy sousedů sousedů...

Hotové domino. A tak jsem zvědav kdy nám to někdo vyčte. Že k tomu dojde je jasné. Vždyť ta drzost! Považte! 3 auta! A to vůbec nemluvím o spravedlnosti. Někdo někdo nemá auto vůbec..že.. Někdy si říkám jak zvláštní jsou cesty lidského myšlení. Přitom jde jen o pár metrů....

Toyota Avensis Verso - malý ďábel na kolech

18. srpna 2005 v 23:29 | management
Tak jsem se konečně po roce dohrabal k tomu zajet se někam podívat na auto. Akce proběhla skoro až moc rychle a k mému překvapení jsem zjistil, že sedím v Toyotě Avensis Verso a říkám si: "kruci, kruci, to jede opravdu dobře". Aby také nejelo. Doteď mi není jasné jak to toho sice skvělého, ale v zásadě normálně vypadajího automobilu Toyota poskádala 245 koní(180 kW)!

První jízda sice připomínala jízdu s autoškolu. Určitě to znáte: jak se řadí, kde je zpátečka apod. Mimochodem zpátečka je tu stejně jako na některých Renaultech nebo Fordech. než jsem si to uvědomil tak jsem na jedničku několikrát popojel kupředu.

Další drobné překvapení byl plyn. Pro rozjezd je ho třeba docela hodně. Opět než jsem se sladil s potřebami auta, několikrát mi chcíplo. Asi jsem se tvářil provinile jako malý kluk, ale toto auto opravdu jede nějak jinak než ajkékoliv kterým jsem dosud jel. Zvlášť první rozjezd v kopci mě naplnil obavami. Představte si, že v tomhle autě na plyn dupnete jen maličko víc. Výsledek se dostaví okamžitě.
Věřte mi, můžete si tím být jisti.

Další překvapení byla samotná jízda. Auto nevyvolává dojem prudké akcelerace. Tedy rozhodně jsem se necítil jako kosmonaut zatlačený do sedačky. Na druhou stranu akceleruje neuvěřitelně plynule a dlouho.

Co mě ovšem zarazilo je subjektivní pocit, že účinnost brzd je menší než třeba v Renault Megane nebo Laguně. Ovšem zdali ze stejné rychlosti, na to se mě neptejte :-)
 
 

Reklama