Svět businessu

Několik skvělých epizod z Cola Wars

27. listopadu 2005 v 21:58 | Petr Šnajdr
Když jste přišlo do lékarny Caleba Bradhama, čekalo vás tu milé osvěžení. Na přelomu století ta trocha vody sycené uhličitanem sodným nebyla v lékárnách nijak výjmečná a nejinak to bylo tady Novém Bernu v Severní Karolíně. Tedy vlastně bylo ...

Ropné přiležitosti v automobilovém průmyslu? Těžko

21. listopadu 2005 v 23:35 | Petr Šnajdr
Zdá se, že automobilový průmysl v ČR čekají zlaté časy, myslí si jedni, ale ač nejsem v této oblasti právě doma, zdravý selský rozum se brání uvěřit použité argumentaci. Tak jednoduché to zase nebude. A tak jedu domů, samozřejmě autem, a při popojíždění v koloně mezi sněhovými vločkami na přemýšlím o co se ta tvrzení mohou argumentačně opírat.

Sony, Microsoft a podpora Linuxu

17. listopadu 2005 v 17:37 | Petr Šnajdr
Někdy nestačím valit oči. Microsoft začal podporovat Linux, pozval si na svoji stranu Velkého Bratra aby ho ochránil před EU a jeho antispyware začne mazat rootkit od Sony. Docela by mě zajímalo jak to bude dělat.

Ze SuSE odchází po 13letech zakladatel společnosti

12. listopadu 2005 v 9:59 | Petr Šnajdr
Dva roky od převzetí SuSE Novellem, odchází z Novellu jeden ze zakladetalů SuSE. Novell, který se chce soustředit na Linux a Open Source projde radikální restrukturalizací během níž přijde o práci 10% zaměstnanců. Někdejší veleúspěšná firma nemůže stále chytit ten správný směr a jaká bude její budoucnost je nejisté.

Eric Schmidt: šéf Google

4. října 2005 v 20:14 | management
Se jménem Eric Schmidt, CEO společnosti Google se asi budeme střetávat stále častěji. K jeho jménu a profesní zkušenosti se pojí řada jmen významných technologických společností. Pojďme se podívat kdo Eric Schmidt je.

Microsoft investuje ...

28. září 2005 v 10:09 | management
Microsoft zvýši počet míst v Indii asi o 1000 a založí nové vývojářské centrum v Bělehradě. Po Spojených státech, Indii, Irsku a Číny to bude již páte vývojářské centrum. Zaměřeno by mělo být na rozpoznání lokálních znakových sad na Tablet PC.

Microsoft Communicator Office 2005

11. září 2005 v 17:23 | management
Vždy když vypadá, že vše je neměné se vše začne měnit. Máte IM? Přidáme voice a co přidat víc? Asi nic. Jenže ouha, ono se vždy najde dost zajímavých věcí. Např. Integrace s kalendářem v MS Exchange apod. No nic, popisovat Communicator 2005 by asi zabralo pár stran. Rozhodně stojí za prozkoumání.

Lovemark

9. září 2005 v 1:41 | management
Pokud přemýšlíte co je to lovemark, pak si přečtěte následující článek: Google's soul search. Věty jako "Everything that Google does, I use.", James Cridland, head of new media, Virgin Radio, zní až neuvěřitelně. Která společnost by po něčem zakovém netoužila.

Všichni se sejdeme v jednom Google

9. září 2005 v 1:10 | management
Na to, že Google umí překvapit jednoduchostí myšlenky a velikostí jejího dopadu, na to jsme si již zvykli, ale jsou věci, které mě prostě překvapovat nepřestanou. Kupříkladu tato zpráva: Google hires Net pioneer Vint Cerf. Tady se vážně něco děje, říkám si a přemýšlím co. Nebudu si nic víc vymýšlet, vše podstatné najdete v tom článku.
Jen pro představu koho Google zaměstnal:
Louis Monier, eBay Inc. (vyhledávač aukcí), a spolu s DEC se podílel před 10 lety na klíčových částech AltaVisty.
Adam Bosworth, vedoucí architekt BEA Systems, jako vývojář pracoval pro Borland a Microsoft. Podílel se na projektech jako bylo Borland Quattro, MS Access, Internet Explorer ...
Mark Lucovsky, jeden z klíčových architektů Microsoftu v oblasti operačních systémů.
Kai Fu-Lee, Microsoft, MSN. Expert podílející se na vývoji vyhledávače MSN, technologii pro rozpoznávání jazyka, před tím zaměstnán v Apple a SGI.
... a další ... o několika vývojářích Mozilly ani nemluvě.

DVD trhy aneb ani Pixaru se nedařilo

7. srpna 2005 v 21:45
Pixar se zdá být rozčarovaný nepříliš úspěšným prodejem DVD verzí filmu The Incredibles v druhém kvartálu roku 2005. Samotný film mě nezaujal však tolik jako, že obdobnou zprávu investorům asi před měsícem a půl vypustila do světa i společnost DreamWorks, rival Pixaru. DreamWorks přiznal, že prodeje nedosáhly předpokládané výše a to dokonce o 25%. Zde byl na vině takjé prodej DVD a to filmu Shrek 2.

S DVD trhem se něco děje a už notnou chvíli není už jen o "filmech", ale i televizní produkci jako je třeba i u nás známý Sex ve městě nebo Přátelé. Jen v USA se prodalo v tomto segmentu DVD v roce 2004 za 2,3 miliardy dolarů a to z původní téměř nuly v roce 2000. Pokud vemu v úvahu obtížně pochopitelný krok např. internetové společnosti Google s videoblogy, vyhledáváním v TV apod., zdá se, že v příštích letech se začnou dít podivné věci.
 
 

Reklama